20 Mart 2019 Çarşamba

Mücella

Mücella hakkında yazmamış mıyım ben?
Yaşasın!!
2018 okumalarından bir kitap ama ancak yorumu girildi.
Nedeni belli.
Hani nereden belli diyenler için video aşağıda.
Kitap yorumu bekleyenler için de gene adres video.Kanalıma abone olmaya videoyu beğenmeye üşenmeyin, incileriniz dökülmez.

3 yorum :

 1. Allahım ne zor okudum bu kitabı. O kadar çok detaylı betimlemeler var ki okurken çok bunaldım. Yazarın okuduğum tek kitabı olduğu için diğerlerini okumaya korkuyorum.

  YanıtlaSil
 2. Kitabı,nar ağacından sonra okuduğum için bana vasat gelmişti.nar ağacı zirve benim için..
  Bir de okurken aşık delikanlının hikayesini ayrı bir kitapta okumak istedim...
  Notum 5/4
  Sevgilerimle
  Asel

  YanıtlaSil
 3. Nazan Bekiroğlu'nun okuduğum ilk kitabı İsimle Ateş arasındaydı, hem konusu hem de dili oldukça ağırdı buna rağmen sevmiştim yazarı. Ben Nazan Bekiroğlu'nun roman türünde yazdığı kitaplardan en çok ''Yusuf ile Züleyha'' yı ve ''La & Sonsuzluk Hecesi''seviyorum. Nar Ağacı çok sürükleyiciydi ama Setterhan ile esas kızın neredeyse kitabın sonuna kadar hiç karşılaşmaması bende hafif bir hayal kırıklığı uyandırmadı değil.. ve evet yazının konusu Mücella'ya gelirsek:Mücella dil olarak okuması çok kolay bir kitaptı,ama manası derindi,farklı yaşlarda kadınların farklı yaşamları, günümüzde de var olan mahalle baskısı.. Mücella'nın herkesin hayatına dokunması ama kendi hayatında neredeyse hiç söz alamaması sonunda yalnız ölmesi :/

  YanıtlaSil

söz sizin...