17 Aralık 2020 Perşembe

The Morning Show | Yanlış Anlamayın Dizi

 Bazen kendime inanamıyorum var ya.
Ben Jennifer Aniston ile Reese Witherspoon'un birlikte sabah programı yaptığını sanıyordum.😄😄
Aslında sanabilirim ne var bunda. Cidden hiç mi hiç aklıma gelmedi dizi adı olabileceği.
Şans eseri anaaa diziymiş ya bu! diye öğrendim ki diziymiş.
Netflix dizileri bizi öylesine kuşattı ki başka bir yerde film aramak.. dizi bulmak.. eskiler de kaldı. Netflix önersin, izlemeyene küfretsinler o halde sosyal medya.

Jennifer Aniston ve Steve Carell yıllardır çok izlenen bir sabah kuşağı programı sunuyorlar. Neredeyse rakipsizler.. Ancak sunuculardan birinin sebep olduğu bir skandal neticesinde bütün düzenleri alt üst oluyor.


Spoilere geçmeden önce izlemenizi çok isterim. Abartı bulanlar, günah çıkarmışlar diyenler var evet ama siz beni dinleyin. İzleyin!
Buradan sonrası spoiler içerebilir. 

Bir kere ben Jennifer Aniston'u da Reese Witherspoon'u da çok severim. Ama asıl Steve Carell severim. Dizide onun da olması beni çok sevindirdi. 
Jennifer ve Reese şöyle dursun, Steve Carell muhteşem bir oyunculuk sergilemiş. Muhteşem! İnsan bi' yumruk savurmak istiyor suratının tam ortasına. 

Jennifer da gülüm, harika fizik, muhteşem kıyafetler ama yaşlanmış ya hu botokslardan yüzü de tuhaflaşmış. Saçlar gene harika. Keşke salsa biraz. Kırışabilirsin ya, ne olacak Jenny.. Ama oynadığı role gitmiş yani o botokslar, sonuçta bizim gibi birini canlandırmıyor dizide de ünlü birini canlandırıyor.

Bu arada hala spoiler vermedim durun buradan sonra biraz vereyim.

Bir taciz skandalı söz konusu. Önce anlamadım ne var yani dedim Mitch kimseyi zorlamamış ki! Cidden bunu düşündüm ben de. Ama izledikçe, olayları öğrendikçe, yani kadınların taciz sayılmayan nice muameleye kaldıklarını gördükçe... insanların nasıl sessiz kaldıklarını gördükçe.. Sarstı beni dizi.
Evet belki bir günah çıkarma, Amerika'nın kendini övmesi bir şekilde ama bunu düşünmeye konuşmaya empati yapmaya ihtiyacımız var.
Özellikle de erkeklerin izlemesine ve empatisine ihtiyacımız var.
Mitch bir türlü anlamıyor, kimseyi zorlamadım onlarında hoşuna gitti, beni kullandılar diyor hatta.
Şimdi düşündükçe tekrar sarsılıyorum.

Size gül bahçesi vadetmiyorum! Ama diziyi izlemenizi isterim.

Uzun zamandır dizilerimi günde bir bölüm olacak şekilde izliyorum. Bu dizide ise zaman zaman iki bölüm izlediğim de oldu. Tutmasaydım kendimi 10 bölümlük ilk sezonu iki günde bitirebilirdim. Gene de abartma dedim kendime. Bunu da izlemeyi ertelemeyin anlattım.

Netflix'te yok. AppleTv dizisi. Onlineda bulabilirsiniz.

1 yorum :

  1. merakla ve ilgiyle izledim ve bayıldım bugün de bu konuda yazdım. ne acı değil mi tacize uğrayıp kendini de suçlu hisseden kadınlar var bu alemde. çok güzel bir anlatım olmuş bence. 2. sezonu iple çekiyorum
    öneri için teşekkürler Seyhancığım

    YanıtlaSil

söz sizin...