1 Temmuz 2014 Salı

Witch's Romance


Bu dizi için izlediğim diğer Kore dizisini yarım bıraktım.
Bakalım değmiş mi?
Mel'in tavsiyesiyle, hatta izlediğim diğer diziyi de yarım bıraktığını söyleyerek beni teşvik etmesiyle, bu diziye başladım.

Büyük kadın küçük aşk hikayesi. Sanırım Kore'de aşkın yaşı yoktur diye halka empoze etmeye çalışıyorlar.
Ancak zaten insanın dizilerdeki gibi birini bulması çok zorken bir de kendinden 14 yaş küçük olup bu kadar olgun, bu kadar tatlı, bu kadar şahane birinin bulması.. ütopik! Çook ütopik!
Çok tatlıydı kerata ^.^Hoşuma giden görsel bulamadığım için kendi görsellerimi kullanacağım ve kendi görsellerimi kullandığım için gönül rahatlığıyla blog adresimi yazacağım, öncelikle bunu açıklamak istedim :)

Dizideki cadı, esas kızımız 39 yaşında Ban Ji Yeon yıllar önce düğün günü terk edilmiş, işkolik, huysuz bir kadındır. İş yerindeki arkadaşları tarafından bu lakap takılmıştır ve lakabının hakkını vermektedir.

Dünyalar tatlısı esas oğlanımız Yoon Dong Ha ile dizinin ilk açılışında yollarının nasıl kesiştiğini göreceksiniz. Uzun uzun anlatmak adetim değildir bilirsiniz.
İlk yakınlaşmalarında ise Cadı, Dong Ha'nın 25 yaşında olduğunu öğrenecek, aradaki 14 yaş farkını tam da bizim yapacağımız şekilde hesaplayacak, bize de gülmekten kırılmak kalacaktır.


Dizideki cadı Ban Ji Yeon'u canlandıran Uhm Jung Hwa'yı ilk defa izliyorum (sanırım). Estetik var mı yok mu belli olmayan Koreli artistlerden değil. Belli ki estetik var. Ama bu kadını beğenmeme mani değil. Tabii bunda giydiği bir birinden güzel kıyafetlerin payı büyük.

Dizideki Yoon Dong Ha'yı canlandıran Park Seo Joon'a ise bayılmamak mümkün değil. Böyle bir tatlılık, böyle bir doğallık, böyle bir sevimlilik... ( daha devam edeyim mi?) .. yok!


Yoon Dong Ha'nın arkadaşına da aralarındaki ilişkiye de bayıldım, çok şekerlerdi çoook!
Dizi 16 bölümden oluşuyor. Yan karakterlere yeteri kadar yer verilmiş. Hiç sıkılmadan hatta pek severek ve eğlenerek tamamladım.

25 yorum :

 1. vayy son görselle pek bi gözüme girdi ;)

  YanıtlaSil
 2. Cok sık duydum bu diziyi 50, bolumluk bi diziyi mi biraksam ne :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 50 bölüm olacak kadar güzel ne izliyoruz bakalım?
   ikisini de izle ;)

   Sil
  2. I summon gold you dizisi 20 bölüm izledim suana kadar ama 50 fazla gibi 30 bolum olsa daha iyiydi ;) bitirirsem bunu da izlerim :))

   Sil
  3. 50 bölümlük asya dizisi mi olurmuş?! vay be!
   ben de merak ettim iyi mi :D

   Sil
 3. Ben çok sevdim bu diziyi.. Çocuğun etkisi büyük tabi :)
  Arada ki yaş farkını bir süre görmemeye başladım güzel diziydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çocuk etkisi kallavi :)
   ben de görmüyorum yaş farkını (kadın büyük olunca) :P

   Sil
 4. slm seyhan. dizinin ismi nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam sahra,
   dizinin adı Witch's Romance.

   Sil
 5. Ayy benim dizim :) Birisi izlese de tekrar onunla oturup izlesem ^^ Sıkılmam bak. Çok sevdim çünkü. Çocuk çok doğal ya kankasıyla pek şapşirikler hani birbirlerine sevgülülerini anlattıkları sahne varya özellikle orda:D Ama ya sunbae de benim bitanem onada kıyamadım. Ben olaydım sunbaeyle coktan evlenıp coluk cocuga karıstıydım hahaha :D Bak goruyomusun bende şapşallaştım, gözlerimden kalpler çıkıyo :D Hemen bi post yapim ben :D

  YanıtlaSil
 6. İzlenilesiiiii , sevdimmm valla :)))

  YanıtlaSil
 7. Hemen indirmeye ve ardından izlemeye başlıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. izleyince yorumunu beklerim ;)

   Sil
  2. İlk iki bölümü izledim, çok hoşuma gitti :))

   Sil
 8. izlenecekk, not alındı :)

  YanıtlaSil
 9. dünyanın en geniş insanlardan biri olabilirim ama büyük kadın küçük adam hikayelerini bir türlü kabullenemiyorum bana çok komik geliyor :) hatta kadın karakter ile kava bile edebilirim 'hadi bu çocuk küçük aklı ermiyor sen kazık kadar kadınsın nasıl onun hislerine karşılık verirsi. ' diye :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu durumda ben senden çoook daha geniş biriyim çünkü yaş farkına önem vermiyorum. hele ki kadın büyük adam küçükse bayılıyorum :)))))))
   ama off 14 yaşş
   zaten kadının bi sahnede hesaplayışı var süperdi, çok içtendi, çok bizdendi!

   Sil
 10. valla ramazan beni vurdu dizi mizi hak getire ramazandan sonra izleme listesine alındı ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen aynnneeenn
   ben de bir şey izleyemiyorum.
   oh çok şükür!
   ;)

   Sil

söz sizin...