29 Ekim 2020 Perşembe

Harry Potter | 8 Filmi İzledim

 


Harry Potter kitaplarını çıkar çıkmaz okudum ama filmleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü kitaplarını çok severek okumuştum. Okuduğum en güzel seriydi. Filmleri hemen ardından izlesem birincisi keyif alamayacaktım, ikincisi hep kitapla kıyaslayacaktım. 
Akıllıca bir seçim yaptığımı düşünüyorum açıkçası. Hatta çocuklar için üzülüyorum. Filmi var nasılsa diye kim bilir kaç çocuk kitaplarını okumayacak?! Halbuki kitapların yerine tutabilir mi hiç! 

Peki neden durup dururken Harry Potter izleyesin tuttu derseniz... Yeğenimin Harry Potter yaşı gelmiş meğersem ♥ Şimdi o izlemişken ben izlememişken benimle de izle diye tutturmamla onunla başladım ama tek bitirdim. Hatta bir araya gelmeyi bekleyemediğimden son bölümleri yalnız izledim ve onunla mesajlaşırken "sana küstüm" dedi. Onsuz Harry Potter izledim diye bana küstü ♥ 
Ay ne güzel duygu yiyeceğim ya ♥ 

Film/filmlere dönersek.. Filmler harika ya! Bir kitap ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi bence. Bazı yerleri okurken bile hayal etmekte zorlanırken ne güzel yapmışlar bayıldım. 
Oyuncular da muhteşem tabii. Hermione'nin saçlarının bu kadar uslanmasını beklemiyordum sadece.

Kitapta okuduğumda çok etkilendiğim hatta çok ağladığım yerleri izlerken o kadar etkilenmediğimi de söyleyebilirim. Ya ne olacağını bildiğimden ya da büyüdüğümden diyeceğim ama sanmıyorum, sanırım olacakları bildiğimden. 

Çoğu detayı da unutmam filmi izlerken eleştirmeme neden oldu, tabii. O yüzden diyorum iyi ki beklemişim şimdiye kadar. 

Peki tekrar izler miyim? 

İzlerim döne döne izelerim. Yalan yok. Adamlar güzel çekmiş :)

18 Ekim 2020 Pazar

Kolilerce Kitap | Kitap Tavsiyesi

Kitap almayacağız diye kitap muhabbeti de mi yapmayalım?

Aşağıda bazı kitaplardan bahsediyorum alın okuyun dediklerim de var, aman okumayın dediklerim de. Bazısını ise çok sevmeme rağmen bağış yaparsanız size gönderebileceğimden bahsediyorum.

Nasıl mı?

Videoyu izleyin, izletin hatta bu sefer. Hayra ortak olun ^^
Videonun ilk kısımlarında biraz tutuk haldeyim ama sabredin açılıyorum sonra.14 Ekim 2020 Çarşamba

Sevdiğim Şeyler #2

 Pantolon takımlar. 

Kadınların giydiği maskülen takımlar doksanlarda çok modaydı. Mesela Pınay Aylin Ve Bendenizin bu trz kıyafetlerle çektiği klipleri var. Yalnız o görüntüleri koyamıyorum buraya çünkü görüntü kalitesi çok düşük. eyse ben günümüzden yüksek çözünürlüklü, takım elbiseli kadınlar bulayım size. Aklıma hemen iki isim geldi.1-2 foto koyayım dedim kadının tarzında kayboldum Victoria Beckham'ın her hali güzel... neyse birkaç tane de diğer ismin fotoğrafını koyalım.
Maskülen kadın takımlar için aklımda dört isim paylaşmak vardı. Bendeniz ve Pınar Aylin'in o görüntüleri eski olduğundan gözünürlükleri iyi değildi. O yüzden onları paylaşmadım. Ama yaşı bana yakın olanlar hatırlar.
Victoria Beckham ve Blake Lively aklımdaki diğer iki isimdi. Blake Lively için görsel ararken onun için ayrı bir post hazırlama niyetim geldi aklıma: Bir ara hep böyle dolanıyordu ortalarda, nedeniyle beraber beni çıldırtan kombinlerini paylaşmak istiyordum. 
Demek ki ben yıllardır blog yazmama rağmen yazmak istediğim şeyleri istediğim zamanda yazamıyorum.

Sizce nasıl?

11 Ekim 2020 Pazar

Yılın Son Ama Dev Kitap Alışverişi | Hepsi Kitapyurdu

Bir kitap kargosundan çok daha fazlası.

Siz bu satırları okurken acaba ben hangi kitabı okuyor olurum? Tahmini olan var mı?7 Ekim 2020 Çarşamba

Sevdiğim Şeyler #1

 Ben geçenlerde odamı taşıdım. Haliyle birçok ıvır zıvır bende olduğunu bile unuttuğum eşya gün yüzüne çıktı. Onların içinde çokça defter, günlük, liste hatta fatura buldum. Bu defterlerden birinde blog için yazı notlarım vardı. O notlardan yola çıkarak aa ben bunlar hakkında yazmadım yazayım diyerek bu yazıyı hazırlamaya koyuldum. Bunun bir seri olması bekleniyor ama hayat gailesi. Unutmazsak veya nasip olursa diyelim ve sevdiğim şeylere bana ve profilime uygun bir konuyla başlayalım:

Şapkalar!

Hiç şaşırmadınız değil mi? 

Hemen görsellerle destekliyeyim ve buna İngiltere Kraliçesi ile başlayayım.

İster dönem şapkaları olsun ister kepler isterse fötr şapkalar olsun.. hepsine bayılıyorum. Bu kadar mı "tarzsız" olabilir insan! Evet işte karşınızda örneği. Olabiliyor yani :)

Keira Knightleysiz bir şapka yazısı düşünemiyorum! onsuz olmazdı. Hem de Düşes filminden şapkalı görüntüleriyle yazıyı şenlendirdiğimi düşünüyorum ^^

Ve modern görüntülerle noktalıyorum:
Sanırım başörtülü biri olmasaydım şimdi şallarım sayısınca şapkam olurdu ^^